MARKA BONUS GİRİS
5000TL
8000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL
Kategoriler: Genel

Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Bu soru, spora yeni başlayan veya yeni bir egzersiz rutinine başlamak isteyen birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Egzersiz yapmak için en iyi zaman nedir? Yemek yemeden egzersiz yapmak mı? Kilo vermek için yatmadan önce egzersiz yapılabilir mi? Bu soruları sağlığınız bağlamında yanıtlamak, kilo vermeye veya kas kazanmaya odaklanmaktan daha önemlidir. Uzmanlar egzersiz yapmak için en iyi zaman konusunda bölünmüş durumdadır. Bazı uzmanlar sabah egzersizini akşam ve hatta gece egzersizlerine tercih ediyor. Cevap nedir? Yatmadan Önce Egzersiz Yapın Sağlığım ve vücudum için en iyisi nedir? Gelin birlikte öğrenelim.

Spor için harcanan saatleri nasıl hesaplarsınız?

Farklı sporseverlerin hedefleri çeşitlidir. Kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Tüm sporseverler daha fit ve sağlıklı olmak ister. En iyi sporlar veya egzersiz yapmak için en iyi zamanlar konusunda kafa karışıklığı olabilir. Her insanın günlük programı, biyolojik zamanı ve fiziksel durumu farklı olabilir. Egzersiz her zaman mümkündür.

Sabahın erken saatlerinde, aç karnına egzersiz yapın. Vücudunuzdaki glikojen depoları boş olduğu için enerjiyi yağdan alacaksınız. Bu sporları tempoları ve yoğunlukları nedeniyle yemek yemeden yapmak mümkündür. Akşam ve gece geç saatlerde yapılan sporlar rahatlamanıza, uykunuzu iyileştirmenize ve uyku programınızı düzenlemenize yardımcı olabilir. Egzersizin süresi ve hızı önemlidir. Akşam Sporu Bu üretkenlik seviyesine ulaşmak için spor yapmalısınız. Akşam Sporu aktiviteleri.

Uyku bozuklukları ve akşam sporları

“Siz” ifadesinin kişiye atıfta bulunduğunu unutmamak önemlidir. Uyumakta zorluk çeken engelli insanların sayısı yüksektir. İnsanlarda uykusuzluğa ne sebep olur? Bu bir kişiden diğerine değişebilir. Uykusuzluk mevcutsa, başka bir sağlık sorununun belirtisi veya işareti olabilir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde uykusuzluk kötü beslenme alışkanlıkları, stres, kafein ve sağlıksız yaşam tarzlarından kaynaklanabilir.

Rahat uyumak ve iyi bir uyku çekmek sizin için zor olabilir. Yatmadan önce egzersiz yapmak kötü bir fikir gibi görünebilir. Kısmen haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Kalp atış hızınızı veya adrenalini yükselten egzersizler yaparak uykuya dalabilirsiniz. “Evet!” diyen insanlar ne der? “Evet!” diyenler ne diyor? Eğer cevap “Evet, gece egzersizi sizin için iyidir” ise, o zaman ne söylemeniz gerekir? Ne elde etmeye çalışıyorsunuz? Bu tavsiye nedir? Egzersiz Gece Uykusu üretkenlik için gereklidir.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Gevşetin

Ne kadar hızlı giderseniz gidin ya da ne kadar yavaş hareket ederseniz edin kendinizi yorgun hissedeceksiniz. Günlük aktivitelerden dolayı kollarınızda, bacaklarınızda ve sırt kaslarınızda yorgunluk hissedebilirsiniz. Kas yorgunluğu nedeniyle uyumak zor olabilir. Gece veya akşam saatlerinde spor yaparak kas yorgunluğu azaltılabilir. Organizasyon Rahatlama iyi hissetmek için harika bir yoldur. Uyumak.

Sabah erken saatlerde yoğun kardiyo, kuvvet antrenmanı ve HIIT yaparak kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Bu herhangi bir zamanda yapılabilir. Geceleri Egzersiz Yapın Kasları gevşeten ve kalp atış hızınızı düşüren egzersizler daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır. Yavaş tempoda yoga ve pilates egzersizleri yaparak serinleyebilirsiniz. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinmek akşam egzersizinizi desteklemenize yardımcı olabilir.

Yorgun veya uykulu iseniz, kendinizi egzersiz yapmaya zorlamayın. Yorgunluk ve stres gece ruh halinizi etkilemeye devam etse bile, yavaş bir sporla rahatlayabilirsiniz. Akşam aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük rutinlerinizi gözden geçirin. Uykusuzluğa neden olabilecek sağlıksız yiyecekleri ve kafeini sınırlayın. Akşam yemeğinden sonra egzersiz yapmadan önce makul bir süre bekleyin.

Doğru spor giyim ekipmanını seçin

Rahatlatıcı gece sporunuzdan en iyi sonucu almak için doğru kıyafet ve ekipmana ihtiyacınız var. Gece sporları kaslarınızı gevşetmek ve esnetmek içindir.

Daima gerinin ve soğuyun. Dizlerinizi korumak için dizlikler ve pilates matları seçin. Akşam aktiviteleri için rahat, koruyucu ve hafif spor kıyafetleri giyin. Spordan sonra ılık bir banyo yapabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor ekipmanlarının yanı sıra erkek günlük spor giyim erkek günlük spor giyim ürünlerini bulabileceğiniz adresinden alışveriş yapın ve rahatça spor yapın

Ayrıca Oku:

Tarafından yayınlandı
APHEX

Nesine Uygulamasını Ücretsiz İndir

Nesine uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için doğru yerdesiniz. Türkiye'nin yasal bahis sitesine bulunduğunuz her yerden…

7 Temmuz 2022